Ako sa starať o mladú pleť

Ako sa starať o mladú pleť

Ako sa starať o mladú pleť

Keď sa chcete dozvedieť niečo o starostlivosti o vrásky a zrelú pleť, hneď sa zobrazí veľa rád, tipov a aj produktov. Ako sa ale starať o pleť bez viditeľných vrások?

Veľa ľudí sa domnieva, že pokiaľ je pleť mladá nie je potrebné sa o ňu starať a venovať jej zvláštnu pozornosť. Niekomu stačí pleť ráno umyť vodou, večer odlíčiť make-up a použiť krém, o ktorom ani nevedia čo obsahuje, prípadne aké má účinky na pleť. Pleť je ráno rovnaká ako každý deň a nedokonalosti sa zakryjú make-upom. Pozor, takto to nezostane natrvalo!

Väčšinou začneme problémy riešiť až keď sa objavia. Napríklad auto necháme opraviť až keď sa pokazí. Ale nebolo by lepšie pravidelne jazdiť do servisu a predchádzať tak poruchám, ktorým sa dá zabrániť?

Rovnako je to aj spleťou. Pokiaľ je pleť stále mladá a krásna, nie je čo riešiť. Akonáhle sa však objavia prvé vrásky, niektorí zájdu do kozmetického salónu a očakávajú, že sa problém okamžite vyrieši. Snáď nám dáte za pravdu, že toto nie je ideálne riešenie. Je lepšie starať sa o pleť intenzívne už od mladosti.

Ako sa teda správne starať o mladú pleť?

Základom dobrej starostlivosti je čistenie pleti, každér ráno aj večer. Odporúčame kombináciu mikromicelárneho mlieka a toniku. Malé množstvo mlieka nanesiete na prsty a jemne vmasírujete do pleti, ktorú následne opláchnete vlažnou vodou. Pleť potom dočistite tonikom. Aby ste odlíčili aj odolný make-up môžete použiť aj dvojfázový odličovač. (Pokiaľ volíte možnosť s odličovačom, tiež po jeho aplikovaní pleť ešte dočistite mliekom a na záver tonikom.) Po dôkladnom očistení je pleť pripravená na nanesenie séra a krému.

Pred aplikáciou krému je dobré aplikovať sérum, ktoré pleti dodá potrebné živiny. Oboje vyberajte podľa typu pleti. Dobrou voľbou sú napríklad krémy línie Aqua Sense od Alissa Beauté. Pleť dokonalo hydratujú, môžu sa používať počas celého roka a navyše sú vhodné pre všetky typy pleti. Pokiaľ máte citlivú pokožku siahnite po línii Delicate. Pokiaľ si želáte pleť rozžiariť, môžete si vybrať z línie Platinum. Nezabudnite aj na krém na očné okolie, kde je pleť tenšia, a preto vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Odporúčame rozjasňujúci krém na oči Platinum, ktorý redukuje tmavé kruhy a vačky pod očami.

Starajte sa o svoju pleť už od začiatku a venujte jej maximálnu možnú starostlivosť. Ona sa vám odmení mladistvým vzhľadom v každom veku.

Zdroj: Tým Beauty online

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.

Phone: 0908 700 111
Werferova 1
Košice 04011
%d blogerom sa páči toto: