Creative Beauty, s.r.o.
Otváracie hodiny: Pondelok - Piatok   8:00 - 16:00
Ako sa starať o mladú pleť? Žiadne vrásky? Len dokonalosť?

Ako sa starať o mladú pleť? Žiadne vrásky? Len dokonalosť?

Keď sa chcete dozvedieť niečo o starostlivosti o vrásky a zrelú pleť, hneď sa zobrazí veľa rád, tipov a aj produktov. Ako sa ale starať o pleť bez viditeľných vrások a nedokonalostí?

Veľa ľudí sa domnieva, že pokiaľ je pleť mladá nie je potrebné sa o ňu starať a venovať jej zvláštnu pozornosť. Niekomu stačí pleť ráno umyť vodou, večer odlíčiť make-up a použiť krém, o ktorom ani nevedia čo obsahuje, prípadne aké má účinky na pleť. Pleť je ráno rovnaká ako každý deň a nedokonalosti sa zakryjú make-upom. Pozor, takto to nezostane natrvalo!

Väčšinou začneme problémy riešiť, až keď sa objavia. Napríklad auto necháme opraviť, až keď sa pokazí. Ale nebolo by lepšie pravidelne jazdiť do servisu a predchádzať tak poruchám, ktorým sa dá zabrániť?

Rovnako je to aj s pleťou. Pokiaľ je pleť stále mladá a krásna, nie je čo riešiť. Akonáhle sa však objavia prvé vrásky, niektorí zájdu do kozmetického salónu a očakávajú, že sa problém okamžite vyrieši. Snáď nám dáte za pravdu, že toto nie je ideálne riešenie. Je lepšie starať sa o pleť intenzívne už od mladosti.

Ako sa teda správne starať o mladú pleť?

Základom dobrej starostlivosti je čistenie pleti, každé ráno aj večer. Odporúčame kombináciu micelárneho mlieka a tonika. Malé množstvo mlieka nanesiete na prsty a jemne vmasírujete do pleti, ktorú následne opláchnete vlažnou vodou. Pleť potom dočistite tonikom. Aby ste odlíčili aj odolný make-up môžete použiť aj dvojfázový odličovač. (Pokiaľ volíte možnosť s odličovačom, tiež po jeho aplikovaní pleť ešte dočistite mliekom a na záver tonikom.) Po dôkladnom očistení je pleť pripravená na nanesenie séra a krému.

Pred aplikáciou krému odporúčame aplikovať sérum, ktoré pleti dodá potrebný koncentrát aktívnych látok. Sérum je potrava pre pleť, krém *oblečenie/ochrana*. Oboje vyberajte podľa typu pleti.

Dobrou voľbou pre mladú pleť sú napríklad krémy línie Aqua Sense od Alissa Beauté. Pleť dokonalo hydratujú, môžu sa používať počas celého roka a navyše sú vhodné pre všetky typy pleti. Pokiaľ máte citlivú pokožku siahnite po línii Delicate. Nezabudnite aj na krém na očné okolie, kde je pleť tenšia, a preto vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Odporúčame Delicate – očný krém Comfort pre citlivejšie okolie očí.

Samozrejmosťou by mala byť pravidelná aplikácia Enzymatického pílingu alebo Scrubu. Enzymatický píling sa používa 1x týždenne, pri hrubšej či mastnej, aknóznej aj 2 x, a je vhodný pre všetky typy pleti. Mechanický píling je vhodný max. do 20-teho roku na normálnu pleť. Úplne sa im má vyhýbať aknózna, zapálená pleť, aby sa zápal nerozširoval ďalej. V tom prípade voľte radšej enzymatický píling, alebo produkty s AHA/PHA kyselinami, ktoré pôsobia okrem odstránenia odumretých buniek a čiernych bodiek /oxidovaný maz/, aj na zníženie pH pleti, ktoré pôsobí proti množeniu baktérií spôsobujúcich akné.

Pravidelne aplikujte masky, najmä hydratačné a v zime pri suchej pleti, či častom pobyte na chlade aj výživné. Raz mesačne, v prípade problémov aj častejšie, nezabudnite zájsť do overeného kozmetického salónu Alissa Beauté, kde Vám pri výbere a kombináciách produktov určite radi pomôžu a prevedú koncentrovanejšie a špecifickejšie ošetrenie pleti. V zásade platí, že profesionálne ošetrenie je zmena a domáce ošetrenie jej udržiavanie 🙂

Starajte sa o svoju pleť už od začiatku a venujte jej maximálnu možnú starostlivosť. Ona sa vám odmení mladistvým vzhľadom v každom veku.

Zdroj: Mgr. Alexandra Jindrová

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.

Telefón: 0908 700 111
Werferova 1
Košice 04011