Creative Beauty, s.r.o.
Otváracie hodiny: Pondelok - Piatok   8:00 - 16:00
Koľko kozmetických produktov skutočne potrebujete?

Koľko kozmetických produktov skutočne potrebujete?

Poznáte to, kúpite si časopis a čítate o tom, že musíte mať: mlieko, tonikum, sérum, denný a nočný krém, krém okolo očí, raz týždenne peeling a pleťovú masku, raz týždenne očnú masku. Je skutočne čím viac, tým lepšie?

To nie je jednoznačné. Ak sú výrobky vhodne zvolené, je arzenál kozmetických fľaštičiek skutočne prínosom. Pokiaľ ale v drogérii vyberáte “po čuchu” alebo podľa obalov, prípadne reklamy , môže sa stať, že vyberiete nevhodný výrobok, s nekvalitným zložením a vo viacerých krokoch urobí len neplechu. Takže ako na to? Poďme si to trochu rozdeliť:

  • starostlivosť o problematickú pleť – tu sa ženy dopúšťajú asi najväčších chýb. Zapálená pleť je pre psychiku ženy (teda určite aj mužov) veľkú ranou. Ak vás každodenný pohľad do zrkadla stresuje natoľko, že zvolíte líniu minimálne piatich produktoch – gél, tonikum, sérum, krém a spot gél (tak sa hovorí gélom vysušujúcim konkrétny pupienok), všetky s antibakteriálnymi aktívnymi látkami. Lenže je to, ako by ste si umyli ruky 1000x za deň dezinfekciou. Budú potom krásne a zdravé? Nie. U problematickej pleti nezabúdajte na látky podporujúce regeneráciu, napríklad Bioactive kyselina hyalurónová, ktorá regeneruje a zabraňuje zjazveniu tkaniva, navyše robí pleť odolnejšou.
  • starostlivosť o pleť 30+ – prvé vrásky a narastajúca panika. Okamžite siahnete po liftingových produktoch, objednáte sa u korektívneho dermatológa na injekciu a plazmalifting? Kdeže. Hydratácia je kľúčová. Prvé vrásky potrebujú dve veci – veľa antioxidantov (vitamíny) a hydratáciu. Ideálna a vhodná je celá línia Aqua.
  • starostlivosť o pleť 40+ a 50+ – vaša pleť sa mení, je potrebné zakročiť. Určite je nutnosťou každodenné používanie sér a nie iba krémov. Séra idú vďaka textúre do hĺbky pleti a riešia príčinu vzniku vrások, napr. Longevity Supreme sérum s rastlinnými kmeňovými bunkami. Krémy zas riešia už viditeľné vrásky a pleť chránia proti vonkajším vplyvom. Pokiaľ si nájdete čas, skutočne je odporúčané 1x týždenne aplikovať masku a dopriať si niečo navyše, pretože počas niekoľkých mesiacoch pôsobí naozaj viditeľný rozdiel. Ďalšia možnosť je pleťová masku Longevity a prestriedať ju môžete s Oxygen Bubble okysličujúcou maskou, ktorá funguje ako biokatalyzátor – keď už vaše bunky nie sú tak produktívne, ako bývali, Bubble maska im dodá novú energiu. Výsledkom je jasná, hladká a vyplnená pleť.
  • starostlivosť o pleť v zime – čím hutnejší, tým lepší? Poveternostné podmienky v zimnom období nás nabádajú k zvoleniu produktu s hutnejšiou textúrou, ako v iných ročných obdobiach, čo je úplne v poriadku. Ak máte chuť vymeniť na chvíľu nočný krém za nejaký z našich olejov, napr. Bioactive Multivitamín, vaša pleť to ocení. Nezabúdajte ale, že naša pleť je tvorená z lipidov a vody. A jedno bez druhého nikdy nebude fungovať tak, ako by sme chceli. Takže pod krém s hustejšou textúrou či olej je vhodné vždy aplikovať sérum s vodovou či gélovou konzistenciou. Jedine tak docielite dokonalú synergiu. Pre mladšiu pleť zvoľte Bioactive sérum Hydra a pre pleť s vráskami Bioactive Lift-up. Typickým “zimným” krémom je Comfort krém z radu Delicate, obľúbený je aj napr. hydratačný krém HydraGen.

Starajte sa o svoju pleť s láskou a ona vám to vráti.

Zdroj: Jana Škabradová

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.

Telefón: 0908 700 111
Werferova 1
Košice 04011