Creative Beauty, s.r.o.
Otváracie hodiny: Pondelok - Piatok   8:00 - 16:00
Prečo okolie očí vyžaduje špeciálnu starostlivosť?

Prečo okolie očí vyžaduje špeciálnu starostlivosť?

Vedeli ste, že pokožka na tvári, nie je na všetkých miestach rovnaká? Ak nie, mali by ste zbystriť svoju pozornosť, pretože sa s najväčšou pravdepodobnosťou sa staráte o svoje očné okolie nesprávne…

Koža okolo očí je hrubá nanajvýš pol milimetra, teda trikrát tenšia ako na tvári. Očné okolie sa okrem tenkej vrstvy kože vyznačuje malým podielom tukových buniek, kolagénu, elastínu, tuku, kyseliny hyalurónovej a ďalších látok, čo z nej robí veľmi citlivú a na vysušovanie náchylnú oblasť. Je tiež jemnejšia, a preto ľahko stráca vodu a je viac náchylná k dehydratácii. Rýchlejšie tu začína pleť vädnúť a skôr sa tvoria vrásky. Celú situáciu ešte zhoršuje intenzívna mimika počas dňa, ktorá ju drží v permanentnom pohybe, a to spôsobuje vznik či prehlbovanie jemných vrások a línií v očných partiách.

Nedostatočná cirkulácia krvi i lymfy navyše zodpovedá za vznik tmavých kruhov a vačkov pod očami. Cievy sa pri únave roztiahnu, aby priviedli k očiam viac krvi, čo sa pod tenkou pokožkou javí ako modrá alebo modrosivá plocha. Vďaka týmto elementom partie okolo očí starnú oveľa rýchlejšie, ako iné partie pleti.

25 – 30 rokov
sa začínajú prejavovať prvé známky starnutia
okolo 30 rokov
sa začínajú viac objavovať nosoústne vrásky
je to spôsobené našou mimikou, rozprávaním a smiechom.
okolo 40-teho roku
sa prejavuje aj silnejšie ochabovanie oblasti okolo pierpleť produkuje menej kyseliny hyalurónovej, kolagénu a elastínu a pery tak strácajú svoju výplň

Kedy je potrebné respektíve vhodné začať so starostlivosťou o očné okolie?

Odpoveďou je častokrát samotné zrkadlo. Akonáhle zbadáte prvé zmeny v oblasti očného okolia, je potrebné sa im začať intenzívne venovať. Každá jedna žena by tak mala urobiť najneskôr okolo tridsiateho roku života.

Ako sa teda správne o očné okolie starať, aby sme zabránili neželaným a rýchlym zmenám? Ako pri celej pokožke tváre platí, základom je čistenie. Ak totiž z očí neodstránite očný make-up, škodíte jej najviac. Častou chybou je i nesprávne odlíčenie. Pokožku nenaťahujte, len jemnými krúživými pohybmi prechádzajte od stredu smerom von k spánkom.

Krémy a séra určené pre túto oblasť majú ľahšiu textúru než bežné pleťové krémy a zbytočne túto jemnú kožičku nezaťažujú. To zabraňuje upchávaniu pórov a opuchom. Pleť okolo očí má odlišnú štruktúru ako pokožka na tvári, logicky preto potrebuje iný prípravok a šetrný prístup. Očný krém by sa mal aplikovať na spodné viečko a pozdĺž vonkajších kútikov očí. Najšetrnejšie nanášanie je rozklepávanie prípravku prstami do pokožky. Nikdy očný krém nevtierajte.

Aký produkt vybrať? To závisí na veku a na tom, čo je potrebné riešiť najviac. Okolo dvadsiadky sú ideálne očné gély alebo ľahké hydratačné krémy. Pre zrelšiu pokožku sú zase vhodné produkty s cieleným antiage účinkom.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.

Telefón: 0908 700 111
Werferova 1
Košice 04011